Duben 2009

20.4. 2009 - 26.4. 2009

27. dubna 2009 v 19:36 | Petrushka-m |  Visitors
Navstevnost za minuly tyden (20.4. 2009 - 26.4. 2009) je:
Pondeli: 0
Utery: 1
Streda: 3
Ctvrtek: 2
Patek: 3
Sobota: 17
Nedele: 17

Celkem: 43

Skorooooo

25. dubna 2009 v 22:19 | Petrushka-m
Ahojky už máme skoro hotovooooooo......Snad se mi to podaří dodělat co nejdříve ....ale dneska už sem unavená tak asik nic už neudělám =) ale když pudu spinkat brzy tak pápá
Doufám že se zatím aspon trochu líbí =)

TŘPYTIVÝ OBRÁZEK

25. dubna 2009 v 20:46 | Petrushka-m
Dělám třpytivé obrázky jen ho pošlete na Petrushka.blog@seznam.cz
1)Adresu blogu
2)přezdívku
3)E-mail
4)s čím to bude

ANIMACE

25. dubna 2009 v 20:45 | Petrushka-m
Udělám ti animku ze 4 obrázků stačí jen napsat:
1)Adresu blogu
2)přezdívku
3)E-mail
4)s čím to bude
Obrázky co tam chcete mít mi pošlete na petrushka.blog@seznam.cz

TŘPYTIVÉ NÁPISY

25. dubna 2009 v 20:43 | Petrushka-m
Dělám třpytivé nápisy,jen stačí do komentů napsat:
1)Adresu blogu
2)Přezdívku
3)Barvu nápisu
4)Nápis?
5)E-mail

Udělám ti desing na blog =)

25. dubna 2009 v 20:41 | Petrushka-m
Začala sem dělat designy na blog jen napište:
1)Adresu blogu
2)Přezdívku
3)Co na desss?
4)Jaké barvy?
5)E-mail
6)Chceš k tomu ještě něco říct???
7)Chceš ho nastavit?

NĚCO K TOMU:
1)Desss ráda nastavím pokud mi do ruky svěříte heslo blogu..nebojte nikomu sem žádné tajemství ještě nikomu neřekla takže u mě ve v bezpečí a navíc si ho pak klidně změňte neci
vám nic jiného na blogu dělat!!!!
2)Budete ho mít na blogu alespoň 3 dny od nastavení!
3)Než ho udělám bude to trvat tak 3 dny.Podle toho jak bude složitý =)
4)Na dess se podepíšu menším písmen někam do rohu =)

HODNOTÍM BLOGY

25. dubna 2009 v 20:39 | Petrushka-m
Ohodnotím ti ráda blog =)Stačí když napíšeš do komentářů:
1)Adresu blogu
2)Přezdívku
3)Jak je blog starý (stačí přibližně)
4)Na co je hlavně zaměřený
5)E-mail

13.4. 2009 - 19.4. 2009

23. dubna 2009 v 17:35 | Petrushka-m |  Visitors
Navstevnost za minuly tyden (13.4. 2009 - 19.4. 2009) je:
Pondeli: 19
Utery: 7
Streda: 6
Ctvrtek: 0
Patek: 9
Sobota: 7
Nedele: 11
Celkem: 59

Donuceníííí

23. dubna 2009 v 17:11 | Petrushka-m
ahojky kámoš mě donutil abych to sem dala takže vám to sem dávám mno newm co na tom uvidíte ale to je fuk tady to je ↓

Omlouvám se

19. dubna 2009 v 19:50 | Petrushka-m
Omlouvám se ae vůbec nestíhám blog.....celý víkend sem uklízela a ještě teďka to hotové není
:( doufám že to stihnu a ještě sem chci teda už přísčí týden něo dát :) užijte si večer a pápá

6.4. 2009 - 12.4. 2009

17. dubna 2009 v 18:21 | Petrushka-m |  Visitors
Navstevnost za minuly tyden (6.4. 2009 - 12.4. 2009) je:
Pondeli: 2
Utery: 2
Streda: 5
Ctvrtek: 9
Patek: 8
Sobota: 4
Nedele: 7

Celkem: 37

Kopletníííííííííííí....................................

17. dubna 2009 v 18:19
......předělání blogu… mno rozhodla sem že blog předělám,už sem to sice jednou slíbila, ae nikdo na to nebral vážně (bych řekla) mno tak dess nwm jestli změnim zaměřím se spíš na rubriky… mno takže pak bude blog přehlednější . Moc sem se za těch pár měsíců naučila a děkuji všem co mi s tim pomohli! Ae několik rubrik zmizí úplně. Občas si myslíš že blog ani být nemusí musim se dát ještě jednu návštěvnost jestli to dobře pamatuji tak vás tu bylo 32!!!!! (není to ta co tu je ještě ji sem musím dát!) Kdyby tento blog nebyl tak by nikomu nechyběl! Když sem dám soutěž jen někdo tu je ae když se přihlásí jen jeden tak nemůžu pokračovat!.. Proč to pak vlastně dělám .. už newm co sem mám dávat aby se někdo přišel sem podívat.. Některá SB něchodí na můj blog (netýká se to jen Ondry,Addady a Mishy) možná jste si všimly že některé zmizeli a dala sem je do oblíbených stránek vidíte je ae pokud se nezlepší Remy tak ho též mažu a bez varování! Bude to velká změna (nebo se o ni budu snažit) Chci aby se vám to tu líbilo mno dost keců a radši se do toho pustímee nee???:D:D:D

PS:To budou změny coo?To bude záhul xDxD

Plavky 0.1

14. dubna 2009 v 17:50 | PEtrushka-m


šatky

14. dubna 2009 v 17:37 | Petrushka-m


30.3. 2009 - 5.4. 2009

13. dubna 2009 v 9:51 | Petrushka-m |  Visitors
Navstevnost za minuly tyden (30.3. 2009 - 5.4. 2009) je:
Pondeli: 11
Utery: 12
Streda: 13
Ctvrtek: 4
Patek: 6
Sobota: 5
Nedele: 11

Celkem: 62

Líbí se vám změny?

10. dubna 2009 v 12:36 | Petrushka-m
Mno tak jistě ste si všimly změn ketrý blog.cz udělal pište do komentů jestli se vám změna líbí nebo jestli ne

7 things

10. dubna 2009 v 11:24 | Petrushka-m


Jak si Blog založit / vytvořit

10. dubna 2009 v 10:37 | Petrushka-m
Založení blogu na Blog.cz je skutečně jednoduché a vcelku mě nic nenapadá co vysvětlovat. Jediný problém by snad mohl nastat při tvorbě jména blogu - klikni zde pro ukázku.
V ukázce jsem zvolil jméno Blogu - mujblog.blog.cz. Problém by nastal tehdy, když by jsi jméno napsal/a s pomlčkou a to takto - muj blog.blog.cz. V tomto případě se ti zobrází chyba a blog nelze vytvořit.
Jméno Blogu lze napsat s pomlčkou jedině takto - muj-blog.blog.cz. Nebo mujblog-1.blog.cz. Což lze využít např. pro již obsazené jméno apod.

Chceš, aby tvůj nově založený blog měl lepší návštěvnost ?

Jméno blogu bude URL adresa. Proto vol nějaké snadné názvy, které se budou dobře pamatovat tvým budoucím čtenářům.
Aby měl Blog větší šanci zobrazit se ve vyhledávačích (Seznam.cz, Google.cz atd..) na určité vyhledávané slovo, zvol jméno Blogu ve stejném slově. Např. chci aby se lépe zobrazoval na slovo obrázky, zadám jméno Blogu obrazky.blog.cz. Nebo obrazkovy.blog.cz.
No není to nic podstatného, takže raději se snaž udělat dobře zapamatovatelný název. Ale pokud vymyslíš pěkné a ještě výstižné jméno, je to plus.
Stále si nevíš rady? Zkus se podívat do sekce Otázky a odpovědi a nech si poradit od zkušenějších.Kožešinová zvířata

10. dubna 2009 v 10:24 | Petrushka-m

KOŽEŠINOVÁ ZVÍŘATA


Kožich je luxus za cenu smrti! Kožich znamená pro určitou část veřejnosti synonymum pro vytoužený přepych a symbol společenské prestiže. Málokdo si však uvědomuje, že v dnešní době a zejména v našem podnebném pásmu je to především symbol krutosti a lhostejnosti lidí. Rok co rok jsou milióny zvířat, která svůj kožíšek k životu bezpodmínečně potřebují, usmrcovány člověkem jen kvůli zbytečnému módnímu doplňku. Způsobů, jak získat kožešinu, existuje několik. Všechny mají stejného jmenovatele: týrání a smrt původních majitelů kožichu.

Lov kožešinových zvířat

Lov je nejstarší metodou získávání kožešin. Vynálezem čelisťových pastí se stal jednou z nejkrutějších. Pasti jsou kladeny ve volné přírodě na odlehlých místech na zvířecích stezkách. Většina pastí je konstruována tak, že se po došlápnutí zvířete na terčík v pasti čelisti prudce sklapnou a oběť sevřou. Mnohé typy pastí mají mají čelisti opatřeny ozubením, které zvířatům znemožňuje vyproštění se z pasti. Chyceným zvířatům tak kromě bolestivého sevření způsobují hluboká zranění.Drobní hlodavci, malé šelmy, nebo ptáci bývají často chyceni za krk, nebo uprostřed těla, což pro ně znamená při síle pružiny nepředstavitelné utrpení. Insinkt velí chyceným zvířatům bojovat a snažit se uniknout, což zejména u matek vede k odkousávání si sevřených končetin. Zvířata, kterým se z pasti podaří uniknout však brzy umírají na infekci nebo vykrvácení. Většina obětí se však stává kořistí lovců, kteří je surově dobíjejí, nebo na nich lovec stojí, dokud je neudusí.
V pastech zůstávají hladovějící a trpící bolestí a mrazem i několik dní. Drobná zvířata jsou napadána šelmami bez možnosti útěku. Pasti na vodní zvířata, jako jsou bobři a norci jsou kladeny tak, aby se zvíře utopilo. Veverky, lasičky a kuny jsou chytány do pastí na stromech, kde pak visí desítky hodin jako snadná kořist pro dravé ptáky.
Pasti si své oběti nevybírají, proto až 2/3 ulovených tvorů jsou ptáci, kočky, psi, laně, ježci a jiná zvířata, která však představují pro lovce pouhý odpad. Přestože je používání čelisťových pastí v řadě zemí (včetně ČR) zakázáno, ročně v nich najde smrt přes padesát miliónů zvířat. Nahrážkou čelisťových pastí mají být oka, léčky a železa, která se však čelisťovým pastem v krutostech vyrovnají.

Chov - kožešinové farmy

Existuje milná domněnka, že pěstování zvířat na kožešinových farmách je humánnější způsob získávání kožešin, než je lov. Slovo "farma" vzbuzuje představu svobodného a otevřeného prostoru. Ve skutečnosti je to způsob pouze snadnější pro člověka, ekonomičtější, ovšem pro zvířata znamená ještě věští utrpení, než chycení do pasti. Bolesti a strádání několika hodin či dnů zvířat lovených, jsou při chovu zvířat nahrazeny celoživotním strádáním a smrtí mnohdy stejně, nebo i více drastickou.
Zvířata jako nutrie, bobři, norci, lišky nebo lasičky jsou druhy, jejichž teritoriální působnost je i několik kilometrů čtverečních. V klecích 40x40x40 cm je jim jakýkoliv pohyb znemožněn a ani náhražky v podobě výběhů nemohou uspokojit jejich přirozené potřeby - běhat, hrabat, plavat či šplhat. Pro druhy, které nejsou domestikované, je život od narození do smrti v kleci každodenním stresem a utrpením!
Chovatelé, jejichž jediným kritériem je kvalita kožešiny a výsledný zisk tak nejenže omezují přirozenost zvířat, ale navíc je záměrně vystavují extrémním podmínkám, aby se produkce "zefektivnila". Čím větší mráz, tím lepší kožešina. Proto jsou zvířata ponechávána ve vlhkých a chladných místnostech, v horších případech vystavována přímému mrazu bez možnosti úkrytu, výstavby pelíšku či hnízda. Nejvíce trpí nutrie, které mají tlapky potaženy tenkou blankou. Musí neustále přešlapovat, protože jim tlapky přimrzují k podlaze klecí. Podlahy klecí jsou z ocelových jemných mříží či pletiva, které se jim zařezává do tlapek a při usilovné snaze se podhrabat si lámou o drátěná oka drápky.
Po celý krátký život jsou zvířata krmena jednotvárnou stravou, kaší, která je bohatá na živiny podporující růst kožešiny. Aby chovatelé nemuseli zvířatům čistit jídelní misky, tak raději kaši rozmazávají po mřížích klecí. V zimních měsících zvířatům jazýčky při slízávání potravy ke mřížím přimrzají, což jim způsobuje zbytečná zranění. Svou přirozenou touhu běhat se zvířata snaží naplnit běháním po kleci dokola a to je silně deprimuje. Jinak samotářská zvířata se chovají v klecích i po šesti, což vyvolává v takto extrémních podmínkách útočnost a kanibalismus. Slabší jedinci jsou buď ušlapáni, ohryzáni nebo ukousáni svými spoluvězni.

Usmrcování kožešinových zvířat

Když najde čas a kožich zvířete je "zralý" a vhodný pro zpracování na "kvalitní lidský kožich" dochází k usmrcování chovaných zvířat. Metody zabíjení jsou stejně drastické, jako samotný chov. Při usmrcování platí jediné pravidlo: nepoškodit kožešinu. Zabíjí se lámáním vazu, škrcením, jedem v potravě či injekční stříkačce, elektrickým proudem - zvířeti je vsunuta jedna elektroda do tlamičky a druhá do konečníku, nebo výfukovými a dalšími jedovatými plyny. Jsou to kožešinové popravy, nazývané "kožešinové žně", kdy jsou po tisících masakrovány celé chovy. Některé neodborně provedené metody usmrcování zvířata jen omráčí, takže zvířata jsou potom stahována zaživa.

Lov tuleňů

Jednou z nejzrůdnějších metod získávání kožešin je lov tuleních mláďat. Mláďatům zůstává bělost jejich kožíšku pouze během prvního měsíce jejich života, a proto je musí lovci zabíjet během krátké doby v co největším množství. Jelikož tuleni nepovažují člověka za nepřítele, jdou mu vstříc a jejich mláďata jsou pak ubita tyčí s ostrým hrotem, nebo utloukána o kusy ledu. Lovci z nich stáhnou kožešinu a krvavé tělo odhodí. Zůstává po nich trpící tulení matka, která nedokáže své mládě bránit. Každým rokem jsou v Rusku, Kanadě, Grónsku, Norsku aj. zemích zabity desetitisíce tuleních mláďat. Obětavé boje členů Greenpeace dokázaly snížit odbyt tuleních kožešin, EU vydala zákaz dovozu tuleních kožešin. Lov ovšem pokračuje!

Kolik stojí kožich?

Pro výrobu jednoho kožichu je třeba zabít: 65 norků, nebo 130 činčil, nebo 10 jezevců, nebo 27 tchořů, nebo 60 zajíců, nebo 14 vyder, nebo 11 stříbrných lišek, nebo 50 minků, nebo 100 veverek, nebo 9 bobrů, nebo 4 leopardy, nebo 18 červených lišek, nebo 15 rysů, nebo 125 hranostajů, nebo 12 ocelotů.... pro kožichy a různé upomínkové předměty se také zabíjejí psi a kočky!


Použité a doporučené materiály:
Animal SOS 1996, Precit
Infobulletin Different Life

Coalition to Abolish the Fur Trade,
Fondation Brigitte Bardot
Respect For Animals
Kožichy nosí krásná zvířata a oškliví lidé